Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10-18 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
11.09.2023
Vrácení termoboxů ZDARMA
Vrácení termoboxů ZDARMA Všechny živočichy posíláme ve speciálním thermo-boxu. Tento box ovšem dokážeme opět použít.Věděli jste, že rozložení polysty... číst celé
12.06.2023
Zavážecí lodičky
Nově v nábídce zavážecí lodičky pro rybáře Fishing Expedition LAKE. Zavážecí lodička se používá k přepravě návnad při lovu ryb. Člun je velkou vymože... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
12.05.2022
Aklimatizace
Správná aklimatizace nově příchozích je nesmírně důležitá s ohledem na množství stresu, který koráli vydrželi, než dorazili k vašim dveřím. číst celé
07.04.2022
Jak začít s mořskou akvaristikou
Mořská akvaristika se může stát i vaším koníčkem. Mořskou rybku z filmu Nemo vám bude závidět každý číst celé
24.03.2022
Reef Factory
Chytrý akvarijní systém. číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Reef Factory
24.03.2022

Reef Factory

Mořská akvaristika ReefHome

Kdo jsme?

Reef Factory je polská společnost, která vytváří moderní, snadno použitelná, technologicky vyspělá zařízení (Internet of Things) pro mořská akvária. Společnost také vytvořila moderní systém řízení mořského akvária Smart Reef.
Společnost byla založena v roce 2019 Markem Protasewiczem a Jarosławem Wojczakowskim, nadšenci do mořského akvária a odborníky ve svých oborech. S využitím svých kompetencí v průmyslu mořských akvárií a technologických zkušeností začali vytvářet produkty a systém správy mořských akvárií Smart Reef.
Společně se svým týmem angažovaných specialistů vytvářejí inovativní a technologicky vyspělé produkty, které usnadňují provoz mořského akvária.

Mořská akvaristika ReefHome
O Reef Factory

Během dvou let působení na trhu se společnosti podařilo navrhnout a uvést na trh 17 produktů ve 25 verzích. Společnost nemá v úmyslu zpomalit a v roce 2022 oznámí mnoho nových produktů.
Společnost se 7 lidmi, kteří pracovali před 2,5 lety, zvýšila na konci roku 2021 škálu na více než 65 specialistů.
Produkty Reef Factory lze nalézt ve většině Evropy a také v Austrálii, Novém Zélandu, Jižní Africe, Asii, ReUnion a brzy i USA.

Mořská akvaristika ReefHome

Smart Reef

Co je Smart Reef?

Co je Smart Reef?
Smart Reef je moderní systém pro provoz mořského akvária. Aplikace umožňuje nejen vzdáleně spravovat zařízení, ale má i řadu doplňkových řešení podporujících správu mořského akvária. Máme k dispozici panely akvaristických přístrojů, historie měření, alarmy, palubní desky a mnoho dalšího.
V Smart Reef najdeme i řadu doplňkových bezplatných nástrojů podporujících práci mořského akvaristy. Čitelný a na míru šitý panel parametrů, kam může akvarista přidávat a analyzovat výsledky měření.
Reef Log - kalendář prací na mořském akváriu.


V roce 2022 společnost oznamuje mnoho nových funkcí a bezplatných nástrojů, díky kterým bude systém ještě atraktivnější. Aplikace je k dispozici ke stažení z Apple Store a Google Play.

Mořská akvaristika ReefHome

 

Automatizace mořského akvária

Mořská akvaristika ReefHome

Systém Smart Reef a zařízení Reef Factory umožňují do značné míry automatizovat úkony prováděné při správě mořského akvária. Dávkovací čerpadlo Large s jeho pomocí provede automatickou výměnu vody, rodina dávkovacích čerpadel automaticky doplní doplnění, KH keeper Plus spolu s Dávkovacím čerpadlem na jedné straně změří KH a přizpůsobí doplnění spotřebě - it zautomatizuje oblast udržování parametru KH na příslušné úrovni. Můžeme také ovládat osvětlovací cyklus zařízení, Reef flare Pro a Reef flare Bar a pomocí přepínače Power také rozvrh analogových lamp. Hlídač hladiny je automatizace oblasti doplňování odpařené vody. Thermo control sleduje a udržuje teplotu na správné úrovni.

 

Vzdálená správa akvária

Mořská akvaristika ReefHome

Všechna zařízení Reef Factory jsou vybavena WiFi modulem, který vám umožní snadné připojení k vaší domácí síti. Dálkové ovládání probíhá přes aplikaci Smart Reef, ve které k plné funkčnosti potřebujeme pouze přístup k internetu. Tímto způsobem, bez ohledu na to, kde se právě nacházíme, získáme přístup ke všem informacím shromážděným zařízeními a možnost je ovládat. Umíme na dálku korigovat dávkovací čerpadla, měnit cyklus osvětlení nebo zapínat a vypínat jednotlivá zařízení.
Díky možnostem dálkového ovládání můžete zapomenout na manuální konfiguraci, s pomocí Smart Reef to zvládnete pohodlně, ať jste kdekoli.

 

Mořská akvaristika ReefHome

 

Bezpečnost

Zařízení Smart Reef a Reef Factory se neustále starají o bezpečnost vašeho akvária sledováním parametrů vody. V případě neočekávané události, kdy parametr překročí bezpečný rozsah, stejně jako při ztrátě připojení k internetu nebo napájení zařízení, vás systém bude informovat prostřednictvím push notifikace na váš telefon.

Mořská akvaristika ReefHome

 

Informace o akváriu

Mořská akvaristika ReefHome

Připojením zařízení s aplikací Smart Reef kdekoli jste schopni kdykoli zkontrolovat, co se děje ve vybraných oblastech v akváriu. Pokud dojde k něčemu důležitému a vyžadujícímu vaši pozornost, systém vás upozorní a zašle vám push notifikaci, například když indikace některého z parametrů vody překročí vámi nastavený rozsah. K dispozici je vám také historie měření ve formě přehledných grafů.
Naše zařízení sledují dění v akváriu 24/7 a vy je můžete pohodlně spravovat prostřednictvím aplikace.

Mořská akvaristika ReefHome

 

Mořská akvaristika ReefHome

Chytrá zařízení

Reef flare Pro

Mořská akvaristika ReefHome

 

Moderní řada superúčinných LED žárovek. Reef flare Pro je kombinací moderního designu a nekompromisních technologických řešení, která vám umožní získat ještě lepší výsledky při práci s korály. Lampa byla navržena v souladu s předpoklady, podle kterých má fantastickým způsobem barvit korály a zároveň jim poskytovat nejkvalitnější světlo podporující fotosyntézu v jejich tkáních a urychlující růst.
Nabízíme tři velikosti svítidel S/M/L ve dvou variantách osvětlení: Full Spectre a Blue. Všechny lampy jsou plně ovládány pomocí aplikace Smart Reef pro telefon nebo prohlížeč.

• Nejvýkonnější PAR na trhu s technologií Smart
• Pokročilá optika EOI poskytuje vynikající rozptyl světla a efektivní pokrytí povrchu akvária
• Tichý a ultraúčinný chladicí systém
• Nízký profil – výška pouze 28 mm
• Jednoduché nastavení
• Ovládání odkudkoli na světě díky aplikaci Smart Reef

Reef flare Pro L / 240W / plné spektrum a BLUE verze
Pokrývá plochu 90 x 70 cm a hloubku až 70 cm, 72 efektivních LED diod

Mořská akvaristika ReefHome

Mořská akvaristika ReefHome

 

Reef flare Pro M / 160W / plné spektrum a BLUE verze
Pokrývá plochu 80x70 cm a hloubku až 70 cm se 48 účinnými LED diodami

Mořská akvaristika ReefHome

Mořská akvaristika ReefHome

 

Reef flare Pro S / 80W / plné spektrum a BLUE verze
Pokrývá plochu 60 x 60 cm a hloubku až 70 cm, s 24 účinnými LED diodami

Mořská akvaristika ReefHome

Mořská akvaristika ReefHome

Mořská akvaristika ReefHome

 

Perfektní EOI optika

Čočky v lampách Reef flare Pro zaručují jak širokou oblast pokrytí světlem, tak vysokou úroveň PAR, což potvrzují testy. Díky optice EOI se světlo dostane do celého akvária, správně rozptýlené a dobře promíchané. Výběrem velikosti lampy, která je vhodná pro vaše akvárium, si můžete být jisti, že celý povrch nádrže bude správně pokryt, což zajistí rychlý růst a fantastickou barvu korálů.

 

Přehledné rozhraní

Mořská akvaristika ReefHome

Ovládání osvětlení probíhá v novém vylepšeném ovládacím panelu. Pro nastavení rozvrhu osvětlení můžete využít připravené předvolby pro obsazení, které vám vyhovuje, libovolně je upravovat nebo si vytvořit vlastní rozvrh osvětlení.
Vlastní světelný program začneme vytvářet nastavením světelných bodů na časové ose a poté nastavujeme jejich výkon pro jednotlivé kanály pomocí posuvníků nebo zadáváme konkrétní hodnoty. V zájmu zdraví a bezpečnosti zvířat je možné plynule měnit výkon osvětlení pomocí aklimatizačního režimu. Po určení počtu aklimatizačních dnů a také počáteční a konečné intenzity systém plynule zvýší výkon osvětlení na nastavenou úroveň.

 

Příslušenství pro Reef flare Pro

Mořská akvaristika ReefHome

 

Reef flare Bar

Perfektní lineární lampa s vysokým výkonem, ideální pro zvýraznění barev korálů a osvětlení akvária. Programovatelné z aplikace Smart Reef s nastavitelnou intenzitou.
Reef flare Bar fantasticky zvýrazňuje fluorescenční barvy korálů. Je osazena vysoce kvalitními LED diodami s různým rozsahem modrého a UV spektra. Dosahuje mimořádných parametrů PAR a PUR. Díky vhodnému spektru dosahuje využití světla až 100 %.
S ohledem na různé potřeby našich zákazníků jsme připravili mnoho montážního příslušenství.

Mořská akvaristika ReefHome

 

Reef flare Bar příslušenství

Mořská akvaristika ReefHome

 

KH keeper Plus

KH keeper Plus je moderní zařízení pro automatické měření KH. Vysoce kvalitní komponenty a intuitivní software zaručují vysokou přesnost měření uhličitanové tvrdosti, dokonce až 0,01 dKH.
Snadné použití, vysoká opakovatelnost měření a tichý provoz jsou charakteristické rysy produktu. Zařízení automaticky sbírá vodu pro testování z akvária, provádí měření a výsledek uloží do aplikace Smart Reef. Výsledky a historii měření si můžete zkontrolovat v aplikaci Smart Reef v telefonu.

Mořská akvaristika ReefHome

Stabilní KH na odpovídající úrovni

Mořská akvaristika ReefHome

KH keeper Plus může také použít systém Smart Reef k ovládání čerpadel Reef Factory Dosing. Je na uživateli, jak se rozhodne pro způsob komunikace mezi zařízeními. Integrace dávkovacích čerpadel s KH keeper Plus udržuje hladinu KH v bezpečném rozmezí. Stabilní úroveň uhličitanové tvrdosti v akváriu umožňuje udržovat optimální podmínky pro růst korálů.

Zařízení má barevné LED podsvícení. Pokud bylo poslední měření v požadovaném rozsahu, KH keeper Plus se zvýrazní zeleně. Na druhou stranu červená barva znamená překročení přípustných indikací uhličitanové tvrdosti. Kromě toho se barva osvětlení KH keeper Plus při měření změní na modrou

 

Rodina dávkovacích čerpadel

Mořská akvaristika ReefHome

Jedná se o rodinu přesných a snadno ovladatelných čerpadel pro automatické dávkování doplňků do mořského akvária. Díky použití prvotřídních komponentů získáme vysokou a opakovatelnou přesnost až 0,1 ml s minimální doporučenou jednorázovou dávkou 0,3 ml.
Dávkovače jsou k dispozici ve třech verzích: jednoduché dávkovací čerpadlo, trojité dávkovací čerpadlo X3 a čtyřnásobné dávkovací čerpadlo X4. Čerpadla lze ovládat jednotlivě nebo ve skupinách prostřednictvím aplikace Smart Reef. V aplikaci můžete sledovat historii dávkování a také pohodlně upravovat dávku.

 

 

Mořská akvaristika ReefHome

 

Sestavte si vlastní sadu dávkovačů ze široké škály dávkovacích pump: Dávkovací pumpa, Dávkovací pumpa X3, Dávkovací pumpa X4, Dávkovací pumpa Pro a Dávkovací pumpa Large, v závislosti na vašich potřebách.

Dávkovací pumpa Pro

Mořská akvaristika ReefHome

Díky laboratorní kvalitě a nejpřesnějším krokovým motorům dávkuje dávkovací pumpa Pro přípravky s přesností 0,01 ml, tedy méně než jedna kapka vody, a zároveň zaručuje nejvyšší přesnost dávkování v akvaristickém průmyslu. S tak vysokou přesností je perfektní pro podávání i těch nejmenších dávek doplňků.

 

Dávkovací čerpadlo velké

Mořská akvaristika ReefHome

Největší dávkovací čerpadlo v řadě Reef Factory. Používá se pro čerpání velkých objemů kapalin s odpovídající přesností. Má širokou škálu aplikací, ideálně se hodí k provádění automatických změn a po výpočtu množství odpařené vody k doplnění konstantní hodnoty RO.

 

V nabídce i spoustu příslušenství k dávkovacím čerpadlům.

Automatický monitor slanosti

Zařízení, jehož úkolem je neustále sledovat slanost vody v mořském akváriu. Sonda laboratorní kvality zajišťuje vysokou přesnost měření a moderní technologie a vynikající software činí toto zařízení bezkonkurenčním na trhu. Výsledky měření jsou zpřístupněny v reálném čase na vestavěném displeji a aktuální hodnotu a historii najdete v aplikaci Smart Reef. Pokud je salinita mimo přijatelné limity, obdržíte upozornění a e-mail

Mořská akvaristika ReefHome

 

TDS meter - monitor vody s reverzní osmózou

Jediné takové zařízení na trhu, které kombinuje RO / DI měřič znečištění vody s funkcemi Smart. Když úroveň znečištění překročí určitou úroveň a je nutné vyměnit filtry nebo pryskyřici v instalaci RO / DI, budete okamžitě informováni.
Výsledky měření jsou zpřístupněny na vestavěném displeji a v aplikaci Smart Reef v telefonu v reálném čase.

Mořská akvaristika ReefHome

 

Thermo control - teplotní monitor a manažer

Moderní zařízení pro udržování teploty vody v mořském akváriu. Thermo control neustále měří teplotu a podle potřeby aktivuje ohřívač nebo chladicí zařízení.
Výsledky měření jsou prezentovány na vestavěném displeji a v aplikaci Smart Reef. Je zde také uložena úplná historie měření teploty. A pokud indikace překročí zadaný rozsah, budete o tom informováni push notifikací a emailem.

Mořská akvaristika ReefHome

Hlídač hladiny

Hlídač hladiny je automatické doplňování odpařené vody ve verzi Smart. Zařízení neustále sleduje hladinu vody v jímce a automaticky spouští čerpadlo pro doplnění odpařené vody v akváriu. Hlídač hladiny, pracující s aplikací Smart Reef, zaznamenává statistiky doplňování vody a upozorní vás zasláním upozornění a e-mailu, když hladina vody překročí bezpečnou úroveň.

Mořská akvaristika ReefHome

 

Snímač hladiny

Neustále monitoruje hladinu kapaliny a upozorní vás, když je hladina příliš vysoká nebo příliš nízká. Může být použit pro sledování hladiny vody v akváriu, jímce nebo filtračním panelu, stejně jako v doplňkových nádržích. Upozorní na příliš vysokou nebo nízkou hladinu vody nejen v jímce, ale i v jakékoli nádobě.

Mořská akvaristika ReefHome

pH metr - monitor Ph

Zařízení, jehož úkolem je neustále sledovat pH vody ve slaném akváriu. Prvotřídní sonda a moderní technologie zajišťují bezpečnost zvířat a upozorní, když hodnota překročí bezpečný rozsah.
Výsledky měření se zobrazují v reálném čase na vestavěném displeji a aktuální hodnotu a historii najdete také v aplikaci Smart Reef.

Mořská akvaristika ReefHome

Thermo view - teplotní monitor

Zařízení pro neustálé sledování teploty v akváriu. Pro zdraví a dobrou kondici zvířat v akváriu je nezbytná stabilní teplota na odpovídající úrovni.
Výsledky měření jsou prezentovány na vestavěném displeji a v aplikaci Smart Reef. Je zde také uložena úplná historie měření teploty. A pokud indikace teploty překročí stanovený rozsah, budete o tom informováni push notifikací a emailem.

Mořská akvaristika ReefHome

 

Power Switcher

Inovativní zařízení, které promění běžné akvarijní vybavení na Smart zařízení. Díky Power switcheru můžete do prostředí Smart Reef připojit jakoukoli starší generaci nebo produkt jiného výrobce. Díky novým funkcionalitám se stane součástí systému a umožní konfigurovat automatické akce ve spolupráci s dalšími zařízeními Reef Factory. Ve spínači napájení můžete naprogramovat zařízení tak, aby se dočasně zapínalo a vypínalo nebo odkládalo start skimmeru.

Mořská akvaristika ReefHome
Mořská akvaristika ReefHome

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli